Moana Travel, Stingray Studio, Francúzska Polynézia, Tahiti, Moorea, Bora Bora, Exotika, Exotický Raj, Tropický Raj, Dovolenka vo Francúzskej Polynézii, Dovolenka na ostrove Tahiti, Dovolenka na ostrove Moorea, Dovolenka na ostrove Bora Bora, Exotická dovolenka, Tropická dovolenka, Luxusná Dovolenka, Dovolenka na mieru

© 2021 Stingray Studio

Počasie vo Francúzskej Polynézii

Vo Francúzskej Polynézii sa rozlišujú dve ročné obdobia. Daždivé obdobie, ktoré trvá od novembra do apríla. V tomto období sa vyskytuje viacero krátkych zrážok. Avšak toto obdobie je teplejšie. Denné teploty sa pohybujú okolo 28 – 36°C. Suché obdobie trvá od apríla do októbra býva suchšie a tiež chladnejšie s dennými teplotami od 26 do 30°C. Tropické dažde sa aj tak môžu objaviť behom celého roku. Vlhkosť vzduchu sa pohybuje okolo 80% a teplota vody v lagúne okolo 26 – 32 °C.

Cestovať do Francúzskej Polynézie môžete počas celého roka. Najviac slnka si užijete v suchej sezóne, ale táto sezóna nesie zopár nevýhod. Je chladnejšia, čo pri príchode z rozhorúčenej 36°C Bratislavy sa vám môže zdať ako zima (28°C – 30°C). Nemyslite si, že počas suchej sezóny nezaprší. Navyše domáci a Francúzi majú prázdniny, ktorí pokryjú značnú časť kapacity ostrovov. Treba rátať aj s vyššími cenami. Nechceme vás ovplyvňovať pri výbere termínu, vieme vám poskytnúť adekvátne argumenty, výhody a nevýhody jednotlivých období a bude len na vás, ktorá variácia vás najviac osloví. Treba si len uvedomiť, že všeobecne zaužívané pravidlo typu suchá sezóna je dobrá a mokrá zlá nie je na mieste a riadiť sa len ním nie je úplne vhodné.