Moana Travel, Stingray Studio, Francúzska Polynézia, Tahiti, Moorea, Bora Bora, Exotika, Exotický Raj, Tropický Raj, Dovolenka vo Francúzskej Polynézii, Dovolenka na ostrove Tahiti, Dovolenka na ostrove Moorea, Dovolenka na ostrove Bora Bora, Exotická dovolenka, Tropická dovolenka, Luxusná Dovolenka, Dovolenka na mieru

© 2021 Stingray Studio

Ukážka zájazdu

Z Bratislavy vám bude zabezpečený odvoz na letisko Schwechat (Viedeň). Odchod z Bratislavy bude vždy stanovený na 4 hodiny pred odletom zo Schwechatu. Náš kolega vás odvezie a bude vás sprevádzať až po nastúpenie na palubu lietadla. Najprv sa letí zo Schwechatu (Viedeň) do Charles de Gaulle (Francúzsko). Vo Francúzsku sa presuniete do druhého lietadla so smerom Papeete (Tahiti). Nemusíte sa ničoho báť, letisko je veľmi dobre značené a budete mať dostatok času na presun. V prípade, že by ste s čímkoľvek potrebovali pomôcť budeme neustále na telefóne. Počas cesty na Tahiti budete musieť absolvovať medzizastávku v USA. Podpalubnú batožinu si nemusíte brať so sebou pretože budete nastupovať do toho istého lietadla. Znovu, nemusíte sa ničoho báť pôjdete s ostatnými ľuďmi z lietadla. Budete prechádzať cez kontrolu, kde predložíte ESTA povolenie na vstup do USA, zoberú vám odlačky prstov a dostanete pečiatku do pasu. Pokračujete ďalej, kde vás už budú navigovať zamestnanci leteckej spoločnosti. V prípade, že by ste potrebovali pomôcť budeme k dispozícii na telefóne.

1. deň (Tahiti)
Príchod do Francúzskej Polynézie

Po pristáti na medzinárodnom letisku v Papeete na ostrove Tahiti vás budeme netrpezlivo očakávať. Následne sa presunieme na ubytovanie s bazénom. Príchody sú z pravidla večer v súbehu s únavou po cca 24 hodinovom cestovaní, toho v prvý deň moc nestihneme 😛

2. deň (Tahiti)
Tržnica v Papeete, vodopády, čierna pláž

Ráno vyrážame do najznámejšej Tržnice v Papeete. Na tomto trhovisku nájdete všetko, hlavne veľké množstvo suvenírov a obrovský výber lokálneho ovocia. V tržnici sa nachádza aj veľké množstvo ponuky lokálnych jedál. Po obede pôjdeme k vodopádu, nejde o žiadnu zložitú cestu. Cesta k nemu trvá asi 5 minút peši. Následne sa presunieme na najkrajšiu čiernu pláž na Tahiti. Nie je moc známa pre turistov, ale je najlepšia. Na pláži zostaneme do večera a potom sa presunieme na ubytovanie k bazénu s drinkom.

3. deň (Tahiti & Moorea)
Pláž Vaiava, ochutnávka miestnych craftových pív, presun na ostrov Moorea

Do obeda navštívime najkrajšiu bielu pláž na Tahiti. Na tejto pláži je veľmi pekné šnorchlovanie. Po obede sa pôjdeme pobaliť na ubytovanie. Ešte pred presunom na ostrov Moorea sa zastavíme na ochutnávku lokálnych craftových pív. Potom celý vysmiaty nastúpime na trajekt, ktorý nás prevezie na ostrov Moorea. Cesta trajektom trvá asi 45 minútach, následne sa odvezieme na naše nové ubytovanie.

4. deň (Moorea)
Pláž, šnorchlovanie, paddle board

Po presune si dáme trochu celodenného povaľovania na veľmi obľúbenej pláži. Hneď na pláži je reštaurácia a bar takže sa naozaj nikam nemusíte presúvať. Ak by vám bolo dlho môžete si objednať kajaky alebo paddle boardy a ísť objavovať lagúnu. Lagúna je nádherná a šnorchlovanie je tu naozaj zážitkom.

5. deň (Moorea)
Turistika cez džungľu, ananásové polia, pestovanie vanilky

Dnes objavíme krásu džungle. Prevedieme vás cez krásne zákutia srdca ostrova a turistiku zakončíme na vyhliadke, z ktorej uvidíme rozsiahle ananásové polia spolu s vrchom Rotui. Tiež dnes objavíme báječné miesto s farmou s rôznymi ovocnými stromami, rôznymi kvetmi a vanilkovým skleníkom. Nájdete tu aj obchod, kde môžeme ochutnať čerstvé ovocné džúsy, džemy, med, vanilku (každý deň) a „ma’a Tahiti“ (iba v piatok a sobotu).

6. deň (Moorea)
Celodenný výlet loďou po lagúne, šnorchlovanie, kúpanie s rajami a žralokmi, piknik na súkromnom ostrove

Dnes nás čaká plavba po lagúne, kde sa stretneme s priateľskými rajami a žralokmi. Môžeme šnorchlovať a obdivovať úžasné tropické ryby a koralové útesy. Perfektný deň zakončíme tradičným jedlom poisson cru na Motu a uvidíme ako sa pripravuje. Dozviete sa viac o polynézskej kultúre s ukážkou pletenia, spoznávania liečivých rastlín alebo ako uviazať pareo.

7. deň (Moorea)
Výstup na horu s dychberúcim výhľadom

Zažijete nezabudnuteľný výhľad na zátoku Opunohu, vrch Rotui a severnú stranu ostrova Moorea. K vyhliadke trvá cesta približne 30 minút a je mierne náročná pre jej prudšie stúpanie, ale na druhej strane nič čo by sa nedalo zvládnuť. Na vrchole je krásny výhľad na tyrkysovú lagúnu a mohutnú horu Rotui, ktorý je krásnou odmenou za váš výstup. Po ceste z vyhliadky sa pre osvieženie zastavíme v príjemnom stánočku s čerstvým ananásovým džúsom alebo ovocným smootie. Ak zatúžite po dobrom domácom džeme môžeme absolvovať ochutnávku džemov.

8. deň (Moorea)
Návšteva jednej z najkrajších pláži na ostrove, pláž Tamae a nezabudnuteľné šnorchlovanie

Dnes bude voľný program na verejnej pláži Tamae. Pláž Tamae je výborným miestom pre povaľovanie na pláži. Vstup do vody je pozvoľný. Šnorchlovanie je tu neobyčajné. Pod vodou môžete nájsť tiki sošky a neuveriteľné množstvo rôznych druhov tropických rýb. Hneď vedľa pláže sa nachádza Hotel Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort, kde môžete zájsť na obed alebo na osviežujúci drink.

9. deň (Moorea)
Turistika ukončená panoramatickým výhľadom na celý ostrov Moorea

Dnes absolvujeme veľmi obľúbenú turistickú trasu pre jej krásny panoramatický výhľad na hory vystupujúce z jasne tyrkysovej lagúny, ktoré sú obrastené machom až po samotné vrcholčeky. Nádherný výhľad z hrebeňa je na vrch Mou‘a Roa, vrch Tohive’a, zátoku Opunohu a Cookovú zátoku. Na ceste budeme prechádzať rozmanitými scenériami džungle. Môžeme obdivovať mohutné tahitské gaštany, naširoko rastúce banyány, bambusový les a pestré Africké tulipány. Trasa je mierne náročná a okruh trvá približne štyri hodiny. Po mierne náročnejšej ceste sa zastavíme na malé miestne osvieženie.

10. deň (Moorea)
Celodenný výlet, kúpanie s rajami a žralokmi, hostina na súkromnom ostrovčeku

V tento deň absolvujeme jeden z najpopulárnejších zájazdov a to z dobrého dôvodu. Kto by nechcel stráviť popoludnie v exotickom štýle? Ide o krátku jazdu loďou od pobrežia k malému ostrovčeku (Motu). Popri Motu je najkrajšie potápanie, kde sú celé korálové záhrady s bohatým podmorským životom. Alebo môžete relaxovať a sledovať jednu z demonštrácií lúpania a otvárania kokosových orechov. Alebo si môžete užiť slnko a krištáľovo čistú vodu. Ak budeme mať šťastie, niektorí z miestnych zamestnancov zahrá niekoľko tahitských hudobných melódií. Navyše ochutnáme z výborného obedu pozostávajúceho z miestnej kuchyne. Všetko pripravené miestnymi kuchármi s celoživotnými skúsenosťami.

11. deň (Moorea)
Ochutnávka rumov, polynézska show, tradičné špeciality

Dnes navštívime miestnu destilérku na rum s dlhoročnou tradíciou. Absolvujeme ochutnávku s prednáškou o celom procese výroby. Destiléria je spojená priamo s tradičným butikom, kde si môžete ich jedinečné výrobky hneď zakúpiť. Vrelo odporúčame ananásové víno, ktoré je vyrobené z lokálnych ananásov. Nezoženiete ho ani v zahraničných špecializovaných obchodoch. Večer zavŕšime spoznávaním polynézskej kultúry cez dynamickú šou plnú spevu a tanca. Osobitosťou večera sú dezerty a miestne špeciality, podávané vo forme bufetu, pripravované tradičným spôsobom.

12. deň (Moorea)
Pláž Tiahura, šnorchlovanie

Dnes bude voľný program na verejnej pláži Tiahura. Pláž Tiahura je výborným miestom pre ľudí, ktorí radi šnorchlujú. Vstup do vody je pozvoľný. Pri šnorchľovaní sa vám rozprestrie pred očami rozmanitý podmorský život a ak budete mať šťastie môžete stretnúť raju alebo korytnačku.

13. deň (Moorea)
Deň strávený na súkromnom ostrovčeku s reštauráciou a najkrajšou plážou na svete

Dnešný deň strávime v najznámejšej reštaurácii na Motu s najkrajšou plážou na ostrove. Reštaurácia je miestnym rodinným dedičstvom. Podáva širokú škálu jedál, ktoré uspokoja aj náročného zákazníka, od miestnych polynézskych jedál až po chutné pokrmy z morských plodov. V reštaurácii nájdete nielen vynikajúce jedlo pripravené z miestnych čerstvých surovín, koktaily / víno, ale aj jedinečný poklad, krásne šnorchlovanie a kúpanie v najčistejších vodách v okolí! Vychutnáme si jedlo pri sledovaní našich priateľských rají plávajúcich okolo. Zabezpečíme odvoz, ktorý nás privezie priamo k reštaurácii.

14. deň (Moorea)
Pláž Ta’ahiamanu, šnorchlovanie

Dnes bude voľný program na verejnej pláži Ta’ahiamanu Beach. Pláž Ta’ahiamanu Beach je výborným miestom pre povaľovanie na pláži s bielym jemným pieskom a hromadou paliem. Vstup do vody je pozvoľný. Šnorchlovanie je tu pre odvážnejších. Kúsok od pláže je zráz, ktorý vám predostrie neobyčajné podmorské divadlo. Neďaleko je sympatický rodinný podnik s ich domácimi koláčikmi, makarónkami a džemíkmi z ich ovocia. To musíte ochutnať!

15. deň (Tahiti & Moorea)
Rozlúčka s ostrovom Moorea, odchod z Francúzskej Polynézie

Posledný deň sa rozlúčime s krásnym ostrovom Moorea a presunieme sa na ostrov Tahiti na medzinárodné letisko.

Čo je zahrnuté v cene?

V cene sú zahrnuté všetky náklady na dopravu, t.j. letenky (Moana Economy), ale aj všetky náklady spojené s dopravou medzi ostrovmi a na ostrovoch. Zahrnuté sú komplet náklady na ubytovanie. Ďalej celý opísaný program vyššie. Zahrnutá je taktiež strava v tie dni, ktoré spolu absolvujeme celodenné výlety. Pochopiteľne je v cene zahrnuté sprevádzanie a výklad v slovenčine. Zapožičanie výbavy na šnorchlovanie, opaľovacie krémy a lokálna sim karta s internetom. Profesionálne nafotenie vašej dovolenky a množstvo ďalších výhod, ktoré si bližšie môžete pozrieť v sekcii Prečo cestovať s nami do Francúzskej Polynézie.

Čo nie je zahrnuté v cene?

V cene nie je zahrnuté cestovné poistenie a náklady na stravu mimo dní, kedy spoločne absolvujeme celodenné výlety. Na vyžiadanie vám vieme vyhotoviť aj profesionálne video z vašej dovolenky vrátane leteckých záberov.

Orientačná cena
6000€ / osoba