Moana Travel, Stingray Studio, Francúzska Polynézia, Tahiti, Moorea, Bora Bora, Exotika, Exotický Raj, Tropický Raj, Dovolenka vo Francúzskej Polynézii, Dovolenka na ostrove Tahiti, Dovolenka na ostrove Moorea, Dovolenka na ostrove Bora Bora, Exotická dovolenka, Tropická dovolenka, Luxusná Dovolenka, Dovolenka na mieru

© 2021 Stingray Studio

Ľudia a kultúra

Dnes vo Francúzskej Polynézii žije menej než 300 000 obyvateľov, z toho prevažujú potomkovia pôvodného obyvateľstva, tiež Európania (hlavne Francúzi a dvaja Slováci) a Číňania. Tahitania sú veľmi veriaci ľudia a preto ich uvidíte sa modliť aj pred jedlom z Mc Donaldu. 55% obyvateľstva tvoria protestanti, 30% katolíci a zbytok ostatní.

Ľudia na ostrovoch Francúzskej Polynézie sú usmievaví a vždy sú ochotní vám pomôcť. S obľubou tancujú a spievajú pri každej príležitosti. Väčšinou ich uvidíte s krásnymi kvetovými vencami na hlave alebo s kvetom za uchom. Pri kvete za uchom však nejde len o ozdobu vo vlasoch. Pokiaľ majú kvet za ľavým uchom, znamená to, že sú zadaní. Pokiaľ majú kvet za pravým uchom sú slobodní a kvet na oboch stranách znamená zadaní, ale stále k dispozícií.