Moana Travel, Stingray Studio, Francúzska Polynézia, Tahiti, Moorea, Bora Bora, Dovolenka vo Francúzskej Polynézii, Dovolenka na ostrove Tahiti, Dovolenka na ostrove Moorea, Dovolenka na ostrove Bora Bora, Sprievodca Francúzskou Polynéziou, Sprievodca ostrovom Tahiti, Sprievodca ostrovom Moorea, Sprievodca ostrovom Bora Bora, Exotická dovolenka, Tropická dovolenka, Luxusná dovolenka, Dovolenka na mieru, Exotika, Exotický raj, Tropický raj, Raj na zemi, Posledný raj

© 2024 Stingray Studio

Dobrodružstvo vo Francúzskej Polynézii (Tahiti & Moorea) za 10 dní

Z Bratislavy vám bude zabezpečený odvoz na letisko Schwechat (Viedeň). Odchod z Bratislavy bude vždy stanovený 4 hodiny pred odletom zo Schwechatu. Náš delegát vás odvezie a bude vás sprevádzať až po nalodenie do lietadla. Letí sa zo Schwechatu (Viedeň) do Charles de Gaulle (Francúzsko). Vo Francúzsku sa presuniete do druhého lietadla so smerom Papeete (Tahiti). Nemusíte sa ničoho báť, letisko je veľmi dobre značené a budete mať dostatok času na presun. V prípade, že by ste s čímkoľvek potrebovali pomôcť budeme neustále na telefóne. Počas cesty na Tahiti budete musieť absolvovať medzizastávku v USA (cez Covid-19 je zastávka v Kanade). Podpalubnú batožinu si nemusíte brať so sebou pretože budete nastupovať do toho istého lietadla. Budete prechádzať cez kontrolu kde predložíte ESTA, zoberú vám otlačky prstov a dostanete pečiatku do pasu. Pokračujete ďalej kde vás už budú navigovať zamestnanci leteckej spoločnosti. V prípade, že by ste potrebovali pomôcť budeme k dispozícii na telefóne.

Moana Travel Tip: Odporúčame navštíviť hlavne ostrov Moorea. Avšak hlavné letisko sa nachádza na ostrove Tahiti, kde aj pristanete. Na ostrove Tahiti sa jeden deň aklimatizujeme na podnebie, užijeme posledné výdobytky mesta a presúvame sa do skutočného raja, na ostrov Moorea. Veríme, že ostrov Moorea sa vám hlboko zaryje do srdca ako nám, je to láska na prvý pohľad. Trošku sa popreháňame po kopcoch, ponoríme sa do tyrkysovej vody a spoznáte všetkých priateľov, ktorých máme na ostrove. Taktiež spoznáte skutočný obraz a rytmus polynézskej kultúry. Tak už baľte kufre!

1. deň (Tahiti)
Príchod do Francúzskej Polynézie na ostrov Tahiti

Po pristáti na medzinárodnom letisku v Papeete na ostrove Tahiti vás budeme netrpezlivo očakávať s tradičnými kvetovými vencami na privítanie. Následne sa presunieme na ubytovanie. Príchody sú s spravidla večer v súbehu s únavou po cca 24 hodinovom cestovaní sa budete chcieť len zvaliť do postele.

2. deň (Tahiti & Moorea)
Najvzdialenejší pamätník M. R. Štefánika, tržnica v Papeete, vodopády, ochutnávka remeselných pív a presun na ostrov Moorea

Ráno vyrážame do najznámejšej Tržnice v Papeete. Trhovisko nám ponúka široký záber sortimentu. Ďalej naše kroky povedú k Pamätníku M. R. Štefánika, kde sa bez povolenia dostanete len so šťastím. Následne pôjdeme k vodopádu opradenému legendou. Cesta k nemu trvá asi 5 minút peši. Keď sa už začnú ozývať prázdne bruchá, navštívime reštauráciu s najlepšími pivnými špecialitami. Po dobrom obede sa poberieme na trajekt, s ktorým sa presunieme na ostrov Moorea. Cesta trajektom trvá asi 45 minút, následne sa odvezieme na naše nové ubytovanie.

3. deň (Moorea)
Celodenný výlet na súkromný ostrov

Dnes nás čaká celodenný výlet na súkromnom ostrovčeku. Ostrovčekom sa počas celého dňa budú šíriť tóny tradičnej hudby. Predstavíme si domácu kuchyňu a špeciality pripravované tradičnym spôsobom v podzemnej peci. Po odpočinku sa ponoríme do korálových záhrad plných farebných rýb. Nezabúdame na náš najlepší domáci drink.

4. deň (Moorea)
Štvorkolkami cez srdce ostrova Moorea

Štvorkolkami sa prevezieme po vnútrozemí ostrova. Prejdeme cez ananásové polia, ochutnáme domáce džemy a navštívime výrobu domácich džúsov a rumov. Po ceste sa zastavíme pozrieť sladkovodných úhorov vo voľnej prírode.

5. deň (Moorea)
Preskúmanie najkrajšej lagúny na svete na vodných skútroch

Dnes sa trošku vybláznime na jet ski. Prebehneme po lagúne okolo ostrova. Vyskytnú sa nám nádherné výhľady na ostrov Moorea. Keď už budeme povytriasaný pozdravíme ešte raje a žralokov a pokračujeme na maličké občerstvenie na súkromný ostrov.

6. deň (Moorea)
Návšteva vodopádov, vanilkovej farmy a tropickej záhrady, kajakmi po tykysovej lagúne

Dnes objavíme miesto plné vôní a chuti, farmu s ovocnými stromami, kvetmi a vanilkovým skleníkom. Nájdete tu aj obchod, kde môžeme ochutnať čerstvé ovocné džúsy, džemy, med alebo vanilku. Omámený chuťami sa vydáme kajakmi po lagúne. Prevedieme vás nádhernými miestami a keď budeme mať šťastie uvidíme korytnačky.

7. deň (Moorea)
Po stopách polynézskych predkov, spoznávanie legiend ostrova a relaxovanie na pláži

Dnes objavíme krásu džungle. Prevedieme vás cez tajomné zákutia srdca ostrova a turistiku zakončíme na vyhliadke, z ktorej uvidíme rozsiahle ananásové polia a zažijete nezabudnuteľný výhľad na zátoku Opunohu, vrch Rotui a severnú stranu ostrova Moorea. Prejdeme cez archeologické náleziská a porozprávame sa o živote Polynézanov. Poobede sa zvalíme na krásnu pláž a budeme si užívať tyrkysovú lagúnu, nezabudnuteľné západy slnka a domáce drinky.

8. deň (Moorea)
Džungľou do samotného srdca ostrova Moorea

Dnes absolvujeme veľmi obľúbenú turistickú trasu pre jej krásny panoramatický výhľad na hory vystupujúce z jasne tyrkysovej lagúny, ktoré sú obrastené machom až po samotné vrcholčeky. Na ceste budeme prechádzať rozmanitými scenériami džungle. Trasa je mierne náročná a okruh trvá približne štyri hodiny. Po mierne náročnejšej ceste sa zastavíme na malé miestne osvieženie plné domácich dobrôt. Poobede sa zvalíme na krásnu pláž a budeme si užívať krásne šnorchlovanie, nezabudnuteľné západy slnka a domáce drinky.

9. deň (Moorea)
Dobrodružná cesta k vodopádu, objavovanie Tiki sošiek v lagúne, relaxovanie na pláži a večer v polynézskom rytme

Dnes sa prejdeme k vodopádu cez krásnu vegetáciu džungle. Ďalšie dobrodružstvo sa bude odohrávať v priezračne tyrkysovej lagúne. Pod vodou budeme okrem nespočetného podmorského života, objavovať tiki sošky. Užijeme si slniečka a na večer sa pripravíme na poriadnu dávku polynézskej kultúry. Tanec, spev a skvelé jedlo.

10. deň (Moorea & Tahiti)
Rozlúčka s Francúzskou Polynéziou

Posledný deň sa rozlúčime s krásnym ostrovom Moorea a presunieme sa na ostrov Tahiti na medzinárodné letisko.

Čo je zahrnuté v cene?

V cene sú zahrnuté všetky náklady na dopravu, t.j. letenky (Moana Economy), ale aj všetky náklady spojené s dopravou medzi ostrovmi a na ostrovoch. Zahrnuté sú komplet náklady na ubytovanie. Ďalej celý opísaný program vyššie. Zahrnutá je taktiež strava v tie dni, ktoré spolu absolvujeme celodenné výlety. Pochopiteľne je v cene zahrnuté sprevádzanie a výklad v slovenčine. Zapožičanie výbavy na šnorchlovanie, opaľovacie krémy a lokálna sim karta s internetom. Profesionálne nafotenie vašej dovolenky a množstvo ďalších výhod, ktoré si bližšie môžete pozrieť v sekcii Prečo cestovať s nami do Francúzskej Polynézie.

Čo nie je zahrnuté v cene?

V cene nie je zahrnuté cestovné poistenie a náklady na stravu mimo dní, kedy spoločne absolvujeme celodenné výlety. V cene nie sú zahrnuté PCR testy. Na vyžiadanie vám vieme vyhotoviť aj profesionálne video z vašej dovolenky vrátane leteckých záberov.

Orientačná cena
6600€ / osoba

Nezáväzná rezervácia

Vaša správa bola úspešne odoslaná ;-)

Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• Všetky položky označené symbolom * sú povinné!

• This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.