Moana Travel, Stingray Studio, Francúzska Polynézia, Tahiti, Moorea, Bora Bora, Dovolenka vo Francúzskej Polynézii, Dovolenka na ostrove Tahiti, Dovolenka na ostrove Moorea, Dovolenka na ostrove Bora Bora, Sprievodca Francúzskou Polynéziou, Sprievodca ostrovom Tahiti, Sprievodca ostrovom Moorea, Sprievodca ostrovom Bora Bora, Exotická dovolenka, Tropická dovolenka, Luxusná dovolenka, Dovolenka na mieru, Exotika, Exotický raj, Tropický raj, Raj na zemi, Posledný raj

© 2024 Stingray Studio

Bezpečnosť vo Francúzskej Polynézii

Francúzska Polynézia je vo všeobecnosti veľmi kľudné a bezpečné miesto. Je to jedna z najbezpečnejších krajín sveta. Nenachádzajú sa tu jedovaté hady, pavúky či nebezpečné šelmy. Nič čo by vás vedelo ohroziť na živote. Jedine s čím musíte počítať sú komáre, ktorých je dosť hlavne vo vnútrozemí a obzvlášť v daždivom období. Avšak ani toto nemusíte u nás riešiť pretože máme overené prípravky, ktoré vám zadarmo poskytneme a komáre nebudú žiadnym problémom.

Riziko prírodných katastrof je minimálne. Celý ostrov je chránený barierovým útesom. Hurikány tu nehrozia, môžu sa objaviť iba búrky.

Treba si dávať pozor na silné slnko a nepodceňovať jeho silu. Verte nám, vieme čo hovoríme keďže sme prišli do Francúzskej Polynézie v zime a biely ako snehuliaci. Naozaj slnko netreba podceňovať a používať kvalitné no zároveň šetrné opaľovacie krémy pre životné prostredie. Je veľmi dôležité aby ste si nebrali opaľovacie krémy zo Slovenka, pretože vám budú poskytnuté. Nemusíte sa však vôbec báť, že pri faktore 30 by ste sa neopálili.

S internetovým pripojením tu nie je žiadny problém. Internet je k dispozícií vo väčšine ubytovacích zariadení a reštaurácii. Dokonca vám zabezpečíme miestnu cestovateľskú sim kartu, keďže Slovenskí mobilní operátori vo Francúzskej Polynézii nefungujú aj keď vás budú presviedčať o opaku. To platí hlavne pre Telekom. Pre vaše pohodlie vám zadarmo poskytneme miestnu cestovateľskú sim kartu s internetom a možnosťou miestnych aj medzinárodných hovorov.

Dôležité kontakty

Medzinárodná predvoľba: +689

Pohotovosť: 15

Námorná pomoc: 16

Polícia: 17

Hasiči: 18