Moana Travel, Stingray Studio, Francúzska Polynézia, Tahiti, Moorea, Bora Bora, Dovolenka vo Francúzskej Polynézii, Dovolenka na ostrove Tahiti, Dovolenka na ostrove Moorea, Dovolenka na ostrove Bora Bora, Sprievodca Francúzskou Polynéziou, Sprievodca ostrovom Tahiti, Sprievodca ostrovom Moorea, Sprievodca ostrovom Bora Bora, Exotická dovolenka, Tropická dovolenka, Luxusná dovolenka, Dovolenka na mieru, Exotika, Exotický raj, Tropický raj, Raj na zemi, Posledný raj

© 2024 Stingray Studio

Francúzska Polynézia, posledný raj na zemi

Francúzska Polynézia, slovo ktoré po vyslovení rozjasní každú cestovateľskú dušu, nakoľko sa jedná o jedno z najkrajších miest na našej planéte, jedno z posledných, ktoré nie je ešte znečistené konzumným spôsobom života. Jedna z najvzdialenejších oblastí na zemi ležiacej v strede Tichého oceánu. Ostrovy Tahiti, Moorea a Bora Bora, synonymom predstavy exotického raja s palmami týčiacimi sa nad doslova gýčovo tyrkysovou lagúnou v pozadí s idylickými bungalovmi nad vodou. Tak to je Francúzska Polynézia.

Francúzska Polynézia je zámorská správna korporácia (collectivité d’outre-mer, skr. COM) Francúzska v Oceánii rozdelená do piatich súostroví (Ostrovy Spoločnosti, súostrovie Tuamotu, súostrovie Markézy, Gambierove ostrovy, súostrovie Austral). Francúzsku Polynéziu tvorí 118 ostrovov a atolov roztrúsených na území veľkom ako Európa. Vedci sa domnievajú, že Francúzska Polynézia bola osídlená ľuďmi ako jedna z posledných krajín našej planéty, dnes tu žije menej ako 300 000 obyvateľov, z toho skoro dve tretiny žijú na ostrove Tahiti. Hlavné mesto Francúzskej Polynézie je mesto Papeete, ktoré leží práve na ostrove Tahiti. Zaujímavosťou je, že Francúzsku Polynéziu navštívi za rok menej ľudí ako Havajské ostrovy za jeden deň. Aj z toho dôvodu môžeme povedať, že Francúzska Polynézia je doslova raj na zemi, jeden z posledný neznečistených miest našej planéty.

Dokonca tu môžete navštíviť aj najvzdialenejší pamätník generála M. R. Štefánika, ktorý sa nachádza na ostrove Tahiti, v hlavnom meste Francúzskej Polynézii, Papeete.

Pamätník generála M. R. Štefánika na ostrove Tahiti