Moana Travel, Stingray Studio, Francúzska Polynézia, Tahiti, Moorea, Bora Bora, Dovolenka vo Francúzskej Polynézii, Dovolenka na ostrove Tahiti, Dovolenka na ostrove Moorea, Dovolenka na ostrove Bora Bora, Sprievodca Francúzskou Polynéziou, Sprievodca ostrovom Tahiti, Sprievodca ostrovom Moorea, Sprievodca ostrovom Bora Bora, Exotická dovolenka, Tropická dovolenka, Luxusná dovolenka, Dovolenka na mieru, Exotika, Exotický raj, Tropický raj, Raj na zemi, Posledný raj

© 2024 Stingray Studio

Ľudia a kultúra vo Francúzskej Polynézii

Dnes vo Francúzskej Polynézii žije menej než 300 000 obyvateľov, z toho prevažujú potomkovia pôvodného obyvateľstva, tiež Európania (hlavne Francúzi a dvaja Slováci) a Číňania. Tahitania sú veľmi veriaci ľudia a preto ich uvidíte sa modliť aj pred jedlom z Mc Donaldu. 55% obyvateľstva tvoria protestanti, 30% katolíci a zbytok ostatní.

Ľudia na ostrovoch Francúzskej Polynézie sú usmievaví a vždy sú ochotní vám pomôcť. S obľubou tancujú a spievajú pri každej príležitosti. Väčšinou ich uvidíte s krásnymi kvetovými vencami na hlave alebo s kvetom za uchom. Pri kvete za uchom však nejde len o ozdobu vo vlasoch. Pokiaľ majú kvet za ľavým uchom, znamená to, že sú zadaní. Pokiaľ majú kvet za pravým uchom sú slobodní a kvet na oboch stranách znamená zadaní, ale stále k dispozícií.