Moana Travel, Stingray Studio, Francúzska Polynézia, Tahiti, Moorea, Bora Bora, Dovolenka vo Francúzskej Polynézii, Dovolenka na ostrove Tahiti, Dovolenka na ostrove Moorea, Dovolenka na ostrove Bora Bora, Sprievodca Francúzskou Polynéziou, Sprievodca ostrovom Tahiti, Sprievodca ostrovom Moorea, Sprievodca ostrovom Bora Bora, Exotická dovolenka, Tropická dovolenka, Luxusná dovolenka, Dovolenka na mieru, Exotika, Exotický raj, Tropický raj, Raj na zemi, Posledný raj

© 2024 Stingray Studio

Pred cestou do Francúzskej Polynézii

Letenky a let

Už samotný let sa s nami stáva zážitkom. Vybrali sme pre vás najlepšiu leteckú spoločnosť, ktorá lieta do Francúzskej Polynézie. Veríme, že s ich službami budete rovnako spokojní ako my. Počas letu vám bude poskytnuté jedlo aj nápoje. Letenky vám vybavíme my vo vami vybranom termíne, takže nemusíte hľadať a trápiť sa s napájaním letov a podobne. V každom prípade si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu o hmotnosti 10 kg (súčet dĺžok strán 115cm), kabelku / taštičku s osobnými vecami s hmotnosťou do 3kg a podpalubnú batožinu o hmotnosti 23kg (súčet dĺžok strán 158cm).

Víza

Francúzska Polynézia je autonómnym územím Francúzskej republiky (zámorská správna korporácia Francúzska v Oceánii), takže pre občanov Slovenskej republiky platí voľný pohyb osôb rovnako, ako v celej Európskej Únii. Víza do krajiny nepotrebujete, ale keďže sa letí cez USA tak potrebujete ESTU-u aj keď USA je len tranzitná krajina. Avšak nemusíte sa trápiť s vybavovaním a s prekladom otázok, všetko za vás vybavíme. Víza vám budú zaslané na mail a len si ich vytlačíte a predložíte v Spojených štátoch, kde absolvujete hodinové medzipristátie počas, ktorého lietadlo doplní palivo a vy absolvujete kontrolu na vstup do USA. Je to veľmi vtipne úskalie cesty do Francúzskej Polynézie, keďže vzápätí nastúpite do toho istého lietadla.

COVID-19: Počas koranavírusovej krízy bude výnimočne vašou tranzitnou krajinou Kanada.

Očkovanie

Francúzska Polynézia je vo všeobecnosti veľmi bezpečné miesto. Francúzska Polynézia nevyžaduje pre vstup žiadne povinné očkovania. Medzi odporúčané patrí napr. očkovanie proti vírusovej hepatitíde A, B, brušný týfus, meningokoková meningitída a čierny kašeľ. Niektoré očkovania sú veľmi dôležité hlavne kvôli ceste lietadlom. Z vlastnej skúsenosti odporúčame tieto očkovania absolvovať. Osobne sme sa dali zaočkovať v Inštitúte očkovania a cestovateľskej medicíny (http://www.inocem.sk), kde vám poskytnú všetky potrebné informácie o očkovaní.

Opaľovacie krémy a spreje proti komárom

Francúzska Polynézia je vo všeobecnosti veľmi kľudné a bezpečné miesto. Jedine s čím musíte počítať sú komáre, ktorých je dosť hlavne vo vnútrozemí a v daždivom období. Avšak ani toto nemusíte u nás riešiť pretože máme overené prípravky, ktoré vám poskytneme a komáre nebudú žiadnym problémom. Prípravky dovezené zo Slovenska či z EÚ na miestne komáre nemajú žiadny alebo minimálny účinok.

Tiež si treba dávať pozor na silné slnko a nepodceňovať jeho silu. Naozaj slnko netreba podceňovať a používať kvalitné no zároveň šetrné opaľovacie krémy pre životné prostredie. Je veľmi dôležité aby ste si nebrali opaľovacie krémy zo Slovenka či Rakúska a vôbec z EÚ, pretože tieto krémy majú nepriaznivý vplyv na korálové útesy, ktorým výrazne ubližujú. Poskytneme vám kvalitné výrobky, ktoré vás ochránia a zároveň ochránia životné prostredie. Nemusíte sa však vôbec báť, že pri 30 faktore by ste sa neopálili. Avšak pri konzultáciách spolu preberieme citlivosť vašej pokožky a spolu vyberieme opaľovacie krémy, ktoré vám budú najviac vyhovovať.

Plutvy, okuliare, šnorchel

Ak stále rozmýšľate či sa vám oplatia ťahať so sebou potápačské okuliare, šnorchle a plutvy, nemusíte sa s tým trápiť. Všetky tieto veci vám budú poskytnuté bez ďalšieho príplatku.

Poistenie

Cestovné poistenie by ste si mali vybaviť ešte pred cestou ideálne týždeň vopred. Vieme vám poskytnúť cenné rady, ktoré cestovné poistenie je tá správna voľba, tak aby to vašu peňaženku nezabolelo.